Batıkent Evden Eve Nakliyat

Batıkent Evden Eve Nakliyat

Batıkent evden eve nakliyat için şöyle bir internet araştırması yaptığınızda, arama motorlarının çubuğuna “Batıkent evden eve nakliyat” diye yazıp arattığınızda, sıralanan firmaların sayısını görünce elbette şaşırmamanız düşünülemez.

Batıkent evden eve nakliyat korsan mı yasal mı nasıl anlaşılır?

Neden? Çünkü inanılmaz büyük bir sektör var. Onlarca yüzlerce nakliyat firması var. Bu firmaların yarısından fazlası da, resmi değil, vergi kaydı dahi yok, araçları yok, personelleri yok, yetki belgeleri yok. Vergi kaydı olmayan Batıkent evden eve nakliyat firması nasıl olur diye sorabilirsiniz? Nasıl olur? Personeli olmayan, bir işletme personelsiz nasıl, Batıkent evden eve nakliyat yapar diye aklınızdan geçirebilirsiniz. Bunu aklınızdan elbette geçiriniz. Araçsız bir firma araç yokken, Batıkent evden eve nakliyatı nasıl sırtında taşıyarak mı yapıyor? Sırtında kilometrelerce taşıyamayacağına göre araç olmadan, Batıkent evden eve nakliyat nasıl yapılır?

Batıkent evden eve nakliyat firması olarak biz, yukardaki sorulara aynen şu cevapları sıralıyoruz. Personeli olmayan firma, Batıkent evden eve nakliyat yapamaz. “Yaparım” diyorsa “sizi dolandıracağım” demek istiyordur. Vergi kaydı olmayan firma, Batıkent evden eve nakliyata elini bile süremez, değil yapmak, evinizin önüne kamyon sürmesi dahi suçtur.

Batıkent komisyoncu evden eve nakliyatçılara dikkat!

Vergisiz, Batıkent evden eve nakliyat yapıyorsa, suç işliyordur. Zabıta ya da polis yakaladığında, eşya taşıtan, vergi kaydı olmayan firmaya iş yaptıran, faturasız iş yaptıran yurttaş olarak siz de suçlu görüleceksiniz. Ödediğiniz paranın faturasını, vergi kaydı olmayan bir firmadan nasıl alacaksınız. Aracı olmayan firma, Batıkent evden eve nakliyat işini yapıyorum diyorsa, “komisyonculuk yapıyorum, sizden işi alıyorum, komisyonumu alıp, aracı olan başka firmaya sizin işinizi satıyorum” diyordur. Siz komisyonculara ücret ödemek de beis görmüyorsanız, bu sizin tercihinizdir. Komisyonculuk, ilgili nakliyat yönetmenliğine de aykırıdır zira haksız kazançtır, yurttaşı soymaktır.

Batıkent evden eve nakliyat fiyatı nasıl test edilir?

Batıkent evden eve nakliyat fiyatını test etmenin birinci yolu, firma sizden eşya ve evinize dair bilgi istedi mi? Bilgi alamdan fiyat vermiş ise doğru fiyat olma ihtimali çok zayıftır.

İkinci test yolu ise, sizin firmanın yasal ve araçlarının kendilerine ait olup olmadığını öğrenmenizdir. Yani korsan dolandırıcı firmadan fiyat almadığınızdan emin olunuz.

Üçüncü test yolu ise Batıkent evden eve nakliyat sözleşmesi ve eşya taşıma sigortası yapıp yapmadığından emin olmak ve sözleşmesiz asla taşıma yapmama da ısrarcı olmaktır. Sözleşme yaptığında sonrasında sizden ekstra ücret isteyemeyecektir.

Dördüncü test yöntemi ise Batıkent evden eve nakliyat için tüm ödemelerinizde mutlaka taşıyan firmanın bizzat faturasını alacağınızı ifade etmenizdir. Dolandırıcı firmalar doğru faturalandırma yapmazlar. Yapamazlar.

Batıkent evden eve nakliyat fiyatı için bize ulaştığınızda, eşya ve ev incelemesi sonrası fiyat teklifi sunulacaktır. Batıkent evden eve nakliyat fiyatında anlaştıktan sonra da sözleşme yapılacaktır. Batıkent evden eve nakliyat sigortası yapılacaktır. Sözleşmede öngörülen zaman da eşyalarınız taşınacaktır.


 

Batıkent Evden Eve Nakliyat