İzmir Nakliyattan Önce Ekspertiz İsteyin

İzmir Nakliyattan Önce Ekspertiz İsteyin

İzmir nakliyat sektöründe ekspertiz nedir, kimdir, neden öncelikle istenmelidir?

Nakliyat sektöründe ekspertiz, İzmir nakliyat firmasının bünyesinde çalışır.  İşinde uzman olan personeldir. Ekspertiz kısaca, taşıtacağınız evinizi, eşyanızı, bulunduğunuz daireyi, sakak durumunu, kat yüksekliğini, yeni taşınacağınızı evi detaylıca araştıran, inceleyen, rapor hazırlayan İzmir evden eve firma görevlisidir.

Karşıya evden eve nakliyatçı firmayı aradınız. “Önce size ekspertiz göndereyim” demez ise lütfen kaygı duymaya başlayınız. Reel firmalar aslında taşıyacağı eşyayı, aracının gireceği sokağı bizzat meslek gözü ile görmek ister. Örneğin bazı sokaklara nakliyat kamyonu girmiyor nasıl taşınacak?

Bornova’nın kimi sokaklarına değil nakliyat kamyonu küçük nakliyat kamyoneti dahi zor giriyor. Siz Bornova evden eve nakliyat firması ile görüştünüz, anlatınız. Hatta fiyatta da anlaştınız. Ön ödeme de yaptınız. Taşınacağız zaman sokağa nakliyat kamyonun giremediğini gördünüz nasıl yapacaksınız?

Bu gibi duruma hem siz, hem de evden eve İzmir firması düşmemek için önceden ekspertiz gönderir. Amaç hem eşyayı nasıl taşıyacağını belirlemek hem de yük asansörü gerekip gerekmediğine karar vermektir. Zaten ekspertiz raporundan sonra Nakliyat fiyatı ücreti bundan dolayı oluşur.

Kimi firmalar ekspertiz göndermez neden biliyor musunuz? Balçova evden eve nakliyat için örneğin, aracı kapınıza dayarlar. Eşyanızı ambalaj yaparlar. “Eviniz yüksek kat, yük asansörü parası vermeniz gerek” derler örneğin. “Yeni eviniz çok uzak artı yol yakıt ücreti vermeniz lazım” der ve isterler. “Eşyanız çokmuş bir personel daha lazım, artı personel ücreti ödemelisiniz” diyenler bile oluyor.

Kimi firmaların neden ekspertiz göndermediğini verdiğimiz örnekler sanırız izah etmeye, anlatmaya yeterlidir.

Bu sektörde ekspertiz göndereyim diyen ile ekspertize ne gerek var, gelir hallederiz diyen firma arasında ki fark dolandırıcı, soyguncu ile nakliyat hizmetini kendinden emin, güvenle yapmak isteyen firma arasında ki farkı ortaya çıkarır. Gösterir. Bu ekspertiz bilgisi de dikkatinizde olursa mağdur olmanızı engeller.

Tarih : 2017-07-20

 

İsminiz Soyisminiz

Firmanız

Web

Telefonunuz

Şehir

Görüşünüz