Ankara Parsiyel Taşıma

Ankara Parsiyel Taşıma

Ankara parsiyel taşıma muazzam bir rekabete sahip. Bu rekabetin nedeni iş işin kendi yoğunluğudur.  Parsiyel kavramı tam anlaşılmaz ise parçalı eşya taşıma da denebilir. Aynı yönde bulunan yerleşim birimlerine eşya taşımak isteyen yurttaşların, eşyalarını aynı nakil aracı ile taşımalarına parsiyel taşıma denir. Yapılan işe de parsiyel taşımacılık denir.
Ankara parsiyel taşımanın çok yoğun olmasının en başat nedeni elbette Ankara’daki memur, öğrenci, asker yoğunluğudur. Diğer bir neden de Ankara’nın Anadolu kent ulaşımlarında Batı ve Doğu kavşağının ortasında yer almasıdır. Böyle olunca bir çok il doğal olarak aynı yön üzerinde bir şekilde Ankara’ya eşya taşıyan yurttaş ile aynı araçta eşyasını taşımaktadır. Nakliyat firmaları Ankara üzerinden giden araçlarına Ankara’da kalacak eşyaları da almaktadırlar. Böylesi bir durum olunca da bu güzergahın parça eşya taşıma yoğunluğu oluşmakta hali ile korsan, dolandırıcı firmalara da gün doğmaktadırlar.
Ankara parsiyel taşıma ihtiyacınızda bilmeniz gereken en önemli bilgi eşya taşıyacağınız firmanın yasal olması ve kendi aracı ile sizin eşyalarınızı taşıyor olmasıdır. Yasal olmayan veya kendi aracı olmayan firmaların size veya eşyalarınıza karşı yasal yükümlülük taşıması da mümkün değildir. Bunun anlamı şudur: eşyalarınız kaybolduğunda sizin muhatap olacağınız bir firma karşınız da olmayacaktır. Sizin bulmanız da pek mümkün olmayacaktır. Korsan firmaların tuzağına düşmemenin tek yolu, yasal, vergi mükellefi, araç sahibi, ulaştırma bakanlığından nakliyat belgesi almış bir firma ile sözleşmeli ve sigortalı nakliyat yapmaktır.
Ankara parsiyel nakliyat fiyatı 300 TL, 500 TL, 1000 TL gibi rakamlar asla itibar etmeyiniz. Bu rakamlar iyi niyetli olmayan firmaların veya şahısların vatandaşı tuzağa düşürmek, soymak ve dolandırmak için kullandıkları yemdir. Yaptıkları oyundur. Kurdukları tuzaktır. Biraz mantığı olan herkes bilir ki, nakliyat fiyatı eşya yoğunluğu ve evin sokağının ve bulunduğu katın durumu ile belirlenir. Bunlar bilinmeden 500 TL, 600 TL gibi fiyat vermek açık ki taşıma niyeti değil o parayı bir şekilde sizden alma niyetini gösterir.
Ankara parsiyel nakliyat işi yapan firmamız, yasaldır, vergi mükellefidir. Ulaştırma bakanlığından ilgili tüm belgelere sahiptir. Araçlarımız ile ilgili tüm belgeler görebileceğiniz açıklıktadır ve inceleyebileceğiniz şeffaflıktadır.
Ankara parsiyel nakliyat firması ile tabi yasal olan bir firma ile sözleşme ve sigortalama koşulu ile anlaştığınızda biraz daha güvenli taşıma yaşayabileceğinizi ifade edebilriz.

 


 

Ankara Parsiyel Taşıma